Jaunumi
Līdz 2022.gada 30.jūnijam pagarināts energodokumentu iesniegšanas termiņš

2021. gada 18. decembrī spēkā stājušies grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas cita starpā paredz, ka visiem komersantiem, kuriem beidzās derīguma termiņš energoauditam, energopārvaldības sistēmai vai vides pārvaldības sistēmai (energodokumenti) ar papildinājumu laika periodā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. janvārim, energodokumenta derīguma termiņš tiek pagarināti līdz 2022. gada 30. jūnijam.

Lai samazinātu Covid-19 izraisītās krīzes sekas un dotu iespēju uzņēmējiem izpildīt Energoefektivitātes likumā noteikto pienākumu, Saeima atbalstījusi grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 4.1 pantā, pagarinot pienākumu izpildes termiņu līdz 2022. gada 30. jūnijam. Pēc BVKB rīcībā esošās informācijas, termiņa pagarinājums varētu būt nepieciešams aptuveni 150 komersantiem.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ir izsūtījis informatīvas vēstules uzņēmumu energoauditoriem un sertificētājiem ar aicinājumu informēt savus klientus. Savukārt 2022. gada janvārī tiks izplatīta informācija par termiņa pagarinājumu arī komersantiem, kuriem piekritīga likuma prasība un tie atbilst Energoefektivitātes likuma 10.panta pirmajā daļā vai 12.panta pirmajā daļā noteiktajiem kritērijiem.

Ilze Žunde

Sabiedrisko attiecību speciāliste - 123. kab.
ilze.zunde [at] bvkb.gov.lv