Jaunumi
Attēls ar elektroenerģijas skaitītāju un informāciju par sarakstu publicēšanu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) publicējis 2023. gada lielo uzņēmumu un lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstus.

Lielo uzņēmumu 2023. gada sarakstā, izmantojot 2021. un 2022. gada pārskata perioda datus, iekļauti 272 uzņēmumi. Šogad pirmo reizi sarakstā iekļauti 20 uzņēmumi, no kuriem 4 jau iepriekš klasificējās kā lielie elektroenerģijas patērētāji. No lielo uzņēmumu saraksta 2023. gadā izslēgti 8 komersanti, no kuriem 2 turpina klasificēties kā lielie elektroenerģijas patērētāji.

2023. gada lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstā, kas izveidots saskaņā ar elektroenerģijas sistēmas operatoru un elektroenerģijas patēriņa bilancēs sniegtajiem datiem par elektroenerģijas patēriņu 2022. un 2023. gadā, iekļauti 1104 lielie elektroenerģijas patērētāji. No tiem pirmo reizi sarakstā iekļauti 82 komersanti. No lielo elektroenerģijas patērētāju saraksta 2023. gadā izslēgti 65 komersanti.

Visiem komersantiem, kuri pirmo reizi iekļauti lielo uzņēmumu vai lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstā, atbilstoši Energoefektivitātes likumā noteiktajam gada laikā (līdz 2025. gada 31. martam) jāveic uzņēmuma energoaudits vai jāievieš sertificēta energopārvaldības sistēma, vai vides pārvaldības sistēma ar papildinājumu. BVKB informē, ka visiem pirmo reizi sarakstos iekļautajiem uzņēmumiem, izmantojot Energoresursu informācijas sistēmu, tiks izsūtītas informatīvās vēstules, sīkāk skaidrojot no Energoefektivitātes likuma izrietošos pienākumus.

Lielo uzņēmumu 2023. gada saraksts un papildus informācija par lielo uzņēmumu pienākumiem pieejama https://www.bvkb.gov.lv/lv/lielie-uznemumi

Lielo elektroenerģijas patērētāju 2023. gada saraksts un papildu informācija par lielo elektroenerģijas patērētāju pienākumiem pieejama https://www.bvkb.gov.lv/lv/lielie-elektroenergijas-pateretaji