Jaunumi

attēlsTagad Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ikvienam interesentam piedāvā iespēja pārskatāmā veidā gūt informāciju par būvdarbiem un to stāvokli Latvijā –  ir pilnveidota būvdarbu kontroles interaktīvā karte, kurā pieejama informācija par ikvienu būvlaukumu Latvijā. Informācija kartē ielasās automātiski no Būvniecības informācijas sistēmas (BIS).

Interaktīvā karte izvietota Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļa vietnes sadaļā “Būvniecības lietas”, un tajā iespējams atlasīt būtiskāko informāciju par reģistrētajām būvniecības iecerēm, publiskajām apspriešanām, būvniecības procesu, kā arī būvdarbu kontroli un to gaitā konstatētajiem pārkāpumiem. Tāpat BIS būvdarbu kontroles interaktīvajā kartē iespējams iegūt datus par būvdarbus kontrolējošo institūciju un noskaidrot būvniecības ieceres veidu.

Būvdarbu kontroles interaktīvā karte sākotnēji tika izveidota 2016. gadā. Pirms tam tā bija pieejama BVKB tīmekļa vietnē un atspoguļoja tikai BVKB kontrolē esošo būvdarbu gaitu.

BIS interaktīvā būvdarbu kontroles karte ieviesta  BVKB īstenotā ERAF projekta "Būvniecības procesu un informācijas sistēmas attīstība (1.kārta)" ietvaros (vienošanās Nr.2.2.1.1/17/I/021).

attēls

Informāciju sagatavoja:

Jūlija Eizenberga, Būvniecības valsts kontroles biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Julija.Eizenberga@bvkb.gov.lv, tālrunis: 67013327, 29482328