Jaunumi
atbalsts norēķiniem par elektroenerģiju

Būvniecības valsts kontroles birojs sadarbībā ar Aizsargātā lietotāja datu informācijas sistēmas uzturētāju un elektroenerģijas tirgotāju ir identificējis sistēmas kļūdas cēloņus un veicis konstatēto nepilnību novēršanu, lai aizsargātie lietotāji saņemtu tiem paredzēto atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju.

Šī gada 21. decembrī vēstījām, ka konstatēta sistēmas datu padeves neprecizitāte elektroenerģijas tirgotājam par aizsargāto lietotāju, kuri atbilst kategorijai “daudzbērnu ģimene”, elektroenerģijas piegādes līgumiem, tādējādi aptuveni 3000 aizsargāto lietotāju saņēma informāciju no tirgotāja par atbalsta nesaņemšanu decembra elektroenerģijas rēķina segšanai.  

Pēc situācijas analīzes konstatētas 2731 daudzbērnu ģimene, kura saņēmusi informāciju par aizsargātā lietotāja statusa izmaiņām, bet pēc sistēmas korekcijām decembrī pienākošais atvieglojums tiks nodrošināts. Personām, kurām atvieglojums pienākas, tirgotājs izsūtījis atkārtotu paziņojumu par atbalsta piešķiršanu.

Apzināti 1095 gadījumi, kad daudzbērnu ģimenes abiem vecākiem ir norādīts viens elektrības piegādes līguma numurs vai abas personas ir norādītas Pašvaldību sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas lietojumprogrammā (SOPA) kā dzīvojošas vienā mājsaimniecībā un atvieglojums iepriekšējā periodā saņemts dubultā. Šīm personām decembra rēķinam netiks piemērota atlaide, tādējādi kompensējot novembra pārmaksu, bet statuss “daudzbērnu ģimene” turpinās. Piešķirtā daudzbērnu ģimenes kategorija atbalsta saņemšanai nākamajos mēnešos tiek saglabāta 01.06.2021. MK noteikumos Nr.345 “Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumi” noteiktajā kārtībā.

Šobrīd tiek apkopota arī informācija un gatavots to personu saraksts par gadījumiem, kad atbalsts piemērots nepamatoti.

Būvniecības valsts kontroles birojs strādā pie aizsargāto lietotāju atbalsta kapacitātes palielināšanas, jo ikdienā saņemto iedzīvotāju zvanu un e-pastu apjoms pārsniedz esošo resursu iespējas.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Būvniecības valsts kontroles biroju, rakstot uz e-pasta adresi aldis.sistema@bvkb.gov.lv

Ceram uz sapratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Ilze Žunde

Sabiedrisko attiecību speciāliste - 123. kab.
ilze.zunde [at] bvkb.gov.lv