Jaunumi
Zāles un pasākuma dalībnieku kopskats

Trešdien, 29.maijā, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) rīkoja Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) II kārtas projekta noslēguma pasākumu, kura laikā atskatījās uz projekta ietvaros paveikto būvniecības digitalizācijā, kā arī godināja aktīvākos sadarbības partnerus.

Pasākuma laikā ekonomikas ministrs Viktors Valainis pasniedza atzinības rakstu par sasniegtajiem rezultātiem un personisko ieguldījumu BVKB attīstībā un būvniecības procesa digitalizācijā BVKB direktorei Svetlanai Mjakuškinai.

Kā norādīja ekonomikas ministrs,  “ir gandarījums par BVKB paveikto, jo BIS, pirmkārt, ir lielākā valsts informācijas sistēma, bet otrkārt – tā ļoti sekmīgi darbojas, atvieglojot dzīvi ne tikai būvniecības nozarei, bet visiem nekustamā īpašuma turētājiem Latvijā.”

Būvniecības informācijas sistēma savu darbu uzsāka 2014. gadā, un pēdējos septiņus gadus tās attīstītājs ir BVKB. Šajā laikā sistēma ir vairākkārt augusi – gan tajā pieejamās informācijas apjoma, gan lietotāju skaita ziņā. 2023. gadā BIS lietotāju skaits bija vairāk nekā 144 tūkstoši, kas ir aptuveni 10 reižu pieaugums, salīdzinot ar 2017. gadu. Iepriekšējā gada nogalē sistēmā bija pieejamas teju 265 tūkstoši būvniecības lietas. BVKB organizētajās apmācībās par BIS lietošanu kopumā piedalījušies vairāk nekā 29 tūkstoši dalībnieku.

Pasākuma ietvaros BVKB pasniedza 17 atzinības rakstus cilvēkiem, iestādēm, organizācijām un biedrībām, kas BIS pilnveidē sniegušas īpaši lielu pienesumu, kā arī 22 pateicības projekta "Būvniecības procesu un IS attīstība (2.kārta)" partneriem, kas aktīvi piedalījušies BIS attīstībā projekta ietvaros, un 9 pateicības partneriem par veiksmīgu sadarbību BIS pilnveidošanā.

Foto no pasākuma

ERAF logo ansamblis
E. Balgalves foto

Elīna Balgalve

Sabiedrisko attiecību speciāliste - 123. kab.
elina.balgalve [at] bvkb.gov.lv