Jaunumi
aizsargāto lietotāju atvalts vizuālis

No 2023.gada janvāra Enefit pievienojies aizsargāto lietotāju valsts atbalsta programmai, kļūstot par vienu no trijiem elektroenerģijas tirgotājiem Latvijā, kas izstrādājis informācijas tehnoloģiju rīku, ar kura palīdzību iespējams nodrošināt valsts piešķirto atlaidi aizsargātajiem lietotājiem.

Tagad arī Enefit klientiem - daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām vai maznodrošinātām personām, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti un personām ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim, ir nodrošināta iespēja saņemt valsts atlaidi elektroenerģijai. izstrādātais informācijas tehnoloģiju rīks savieno Enefit klientu sistēmu ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) informācijas sistēmu, kas apstrādā saņemtos datus un nosaka, kuri no klientiem ir aizsargātie lietotāji.

Aizsargātā lietotāja atlaides saņemšanas process ir automatizēts. Visiem esošajiem Enefit aizsargātajiem lietotājiem atlaide automātiski stājas spēkā no 2023.gada janvāra un tā tiks iekļauta februāra rēķinā. Jaunajiem lietotājiem atlaide stāsies spēkā no līguma sākuma datuma.

Lai saņemtu informāciju par sev piešķirto aizsargātā lietotāja statusu un elektrības līguma numuru, uz kuru attiecināts maksājuma samazinājums, iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu “Aizsargātā lietotāja statusa noteikšana”.

Atgādinām, ka aizsargātajam lietotājam līdz 2023. gada 30. aprīlim noteikts šāds atbalsts norēķiniem par elektroenerģiju:

  • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai  (personai) – 15 EUR (iepriekš 5 EUR);
  • ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 15 EUR (iepriekš 5 EUR);
  • personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 15 EUR (iepriekš 5 EUR);
  • daudzbērnu ģimenei – 20 EUR (iepriekš 10 EUR).

Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu ir pienākums sniegt elektroenerģijas tirgotājiem, kuri sniedz elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumu vairāk nekā 10 000 mājsaimniecībām. Šobrīd pakalpojuma nodrošināšanā ir iesaistījušies AS “Latvenergo” (Elektrum), SIA “Tet” un SIA “ENEFIT”. 

Vairāk par atbalstu aizsargātā lietotājiem lasi šeit.